Robíme vám víkend o kus krajší a do nedeľnej polnoci som vám zaistili dopravu na všetko ZADARMO. Použite kód DNESNEPLATIM.

Ako vybaviť izbičku pre bábätko pred jeho narodením

Bábätko je už na ceste? Pripravte dopredu detský izbičku pre svoje dieťatko ešte pred tým, než sa vaše malé šťastie vykľuje na svet.

ditePoďme sa teraz spoločne pozrieť na výbavičku a podobu izbičky, nech vám pre ratolesť nič nechýba. Máme pre vás pripravených 5 základných tipov.

 
1)     Vhodné farebné zladenie

U dieťaťa je potrebné myslieť nielen na pohodlie a praktickosť, ale aj použité farby v jeho výbavičke. Voľte pre detskú izbu skôr hravé a živé odtiene, ktoré prebudia fantáziu vášho potomka a podporí jeho dobrú náladu za všetkých okolností. Vhodné sú tóny zo žltej alebo napríklad svetlo zelené.

 
1)     Detská postieľka

Spokojný spánok vašej ratolesti by mal byť na prvom mieste. Kvalitná postieľka pre bábätko z masívneho dreva je základ. Dieťa potrebuje väčšinu dňa v počiatku svojho života odpočívať, aby sa mohlo zdravo vyvíjať. Zaistite pre potomka pohodlnú drevenú posteľ a zaobstarajte do nej špičkovú matrac pre bábätko. Na ňu umiestnite nepriepustný chránič a majte istotu, že každá noc prebehne bez problémov.

Postieľka by mala spĺňať niekoľko pravidiel:

  • Kvalitný materiál z masívneho dreva.
  • 100% nezávadné, antialergénne a ekologické laky.
  • Pevný drevený rošt s odvetrávaním.
  • Bezpečný mantinel do postieľky.

 
Plyšová hrací podložka2)     Hracia podložka

Akonáhle sa dieťatko naučí ležať na brušku a samo sa začne pohybovať, je potreba zaistiť miesto pre hranie a jeho ďalší rozvoj. Vhodným riešením je hracia podložka, ktorá vytvorí teplejší podklad na chladnú zem ako deka. Je ideálny pre deti od ich narodenia, a navyše ľahká na údržbu, keď dôjde k zašpineniu. Hodí sa do každej miestnosti vašej domácnosti a využitie pre ňu nájdete aj vonku, keď to bude potrebné.

 
3)     Prebaľovací stôl

Meniť použité plienky nie je najobľúbenejšia časť rodičovstva. Avšak je to potrebné rovnako ako kŕmenie alebo uspávanie. Ako si túto činnosť čo najviac spríjemniť? Vyberte si vhodný prebaľovací pult, ktorý vám všetko uľahčí.

Základné parametre by mali spĺňať nasledujúce body:

  • Pri prebaľovaní by ste mali stáť v pozícii, ktorá je vzpriamená a uvoľnená.
  • Dôležitá je kvalita použitých materiálov, aby sa ľahko čistil a zároveň bol príjemný na dotyk.
  • Dôraz je potreba klásť aj na správnu prebaľovaciu podložku, ktorá by mala mať na spodnej strane protišmykový materiál a hornú stranu umývateľnou.

 Dřevěný domečkový regál SHELLY
4)     Úložné priestory

Každá budúca mamička vie, že miest pre uloženie potrebných vecí pre bábätko nie je nikdy dosť. Myslite u svojho dieťatka na dostatok plôch, kam uschovať oblečenie, hračky alebo hygienické pomôcky. Pomôcť vám môžu regály alebo rôzne skrine či skrinky, ktoré slúžia ako úložné priestory.

 
8388-2_bavlnene-detske-povleceni-se-vzory-3-kaktusy5)     Doplnky do detskej izby

Každá detská izba si zaslúži štýlové doplnky, ktoré ho odzdobí a dodajú mu čarovnú atmosféru. Aké by ste mohli zaobstarať pre svoje dieťatko? Pre postieľky je skvelou ozdobou šifónová strieška, ktorá urobí z každého lôžka posteľ pre malého princa či princeznú. Dieťatku určite tiež urobíte radosť hravým obliečkami v rôznych vzoroch, ktoré je navyše vyrobené zo 100% bavlny a exkluzívnych francúzskych látok a je tak veľmi príjemné na dotyk.

Vývoj dieťaťa je dôležitý a správna výbavička izby v tom môže pomôcť. Prečo je podstatné, aby vaše dieťatko rozvíjalo svoju motoriku? Viac sa dočítate v našom ďalšom článku.