Maxi zľavy na BLACK DECEMBER. ☆ S doručením do Vianoc takmer na všetko.

Vŕzganie drevených postelí: Prečo sa to môže stať a ako tomu predchádzať

Každý človek za svoj život zaiste zažil vŕzganie postele. Poďme sa spoločne pozrieť na to, prečo k nepríjemným zvukom dochádza a ako im je možné predchádzať.

 
žárovka

Prečo posteľ vŕzga?

 

Posteľ je stále len vec a jej denné používanie spôsobuje opotrebenie, ktoré môže viesť k vŕzganiu. Nie je to nič príjemné na počúvanie pre jedného spáča, nieto ešte pre dvoch v manželskom lôžku, v ktorom sa obaja chcú vyspať do ružova. Spoje sa uvoľňujú a drevo pracuje. Ide o prírodný materiál, ktorý navyše reaguje na vlhkosť aj okolitú teplotu. Preto je potrebné myslieť aj na prevenciu, nech predĺžite životnosť svojho nábytku v domácnosti.

 

diamant5 tipov, ako vyriešiť vŕzganie postele

 

Pripravili sme si pre vás 5 overených rád od našej zákazníckej podpory, ktoré vám napovedia, ako môžete svoju posteľ zbaviť vŕzgania.

1) Dotiahnite posteľ

Zložte matrace z postele a skontrolujte dotiahnutie všetkých spojov, dajte si záležať hlavne na rohových. Využite ideálne AKU vŕtačku, aby ste sa vyvarovali situácii, kedy budú skrutky pretiahnuté, alebo naopak príliš uvoľnené. Strážte tiež medzery – medzi spojmi postele nesmie pri uťahovaní žiadna vzniknúť.

2) Skontrolujte, či o seba nič nedrie a spoje premažterosty_mezera

Pozrite sa, z akého miesta postele vŕzganie vychádza. Je potrebné skontrolovať, či zvuky náhodou nespôsobujú jednotlivé diely postele, ktoré sú pre ich vznik rizikové, napr. nosník s bočnou latou a roštmi. V takom prípade je nutné postrážiť, aby sa po bokoch nedotýkali, ale zároveň mali medzi sebou malú medzeru. Odporúčame následne použitie včelieho vosku alebo napríklad oleja v spreji hlavne na nosník roštu, viď návod nižšie.

 

 včeli vosk

 

NAŠE ODPORÚČANIE: Kvalitné premazanie je základ, nepodceňte ho!

 

3) Podložte rám postele

Veľmi často pomôže vyriešiť vŕzganie postele jednoduchá úprava – rám stačí podložiť mäkkou podložkou, napr. filcovou, kobercovou páskou alebo kúskom textílie. Jednotlivé diely o sebou prestanú trieť a máte o nepríjemnosť menej.

4) Podložte posteľ a zaistite rovnosť podlahy

Zvlášť u starších domov sa môžete stretnúť s nerovnosťami, ktoré môžu spôsobovať vŕzganie vášho lôžka. Preto je dôležité porovnať časť podlahy, na ktorej je konštrukcia postele umiestnená. Využiť môžete napríklad plstenú podložku na nábytok.

5) Zlepte posteľ

Na zvýšenie celkovej stability postele a odstránenie nepríjemných vŕzgajúcich zvukov môže pomôcť aj zlepenie postele.

 


svaly

Zbavte sa nepríjemných zvukov raz a navždy. Vyskúšajte zrealizovať naše rady a dajte vedieť, ako všetko dopadlo. Držíme palce!

 

Drevo má množstvo výhod. Prečo je dobré vybaviť domácnosť nábytkom z masívu? Prečítajte si viac informácií v našom ďalšom článku.