Utiekol vám zľavový víkend? Využite kód PRETEBA5 a získate zľavu 5% na svoju prvú objednávku. Akýkoľvek deň. :)

Rodina Benlemi myslí ekologicky a drží sa zásad udržateľnosti

Sme spoločensky zodpovedná firma. K okolitému prostrediu sme ohľaduplní a myslíme vždy na to, akú stopu po sebe na svete zanechávame. Čo sme pre väčšiu udržateľnosť doteraz urobili?

 

point3 Produkty vyrábame v súlade s prírodou

Image from iOS-24Masívne drevo a vŕbové prútie patrí medzi najviac ekologické materiály pre výrobu nábytku. U nás v rodine Benlemi starostlivo vyberáme všetky kusy, ktoré využívame pre naše kreslá, hojdačky alebo napríklad postele. Dbáme nielen na druhy stromov a lokality, odkiaľ prichádza, ale aj pri samotnom procese výroby čím ďalej tým viac minimalizujeme odpad, ktorý z neho vzniká. Stromy a ďalšie rastliny sú pľúca našej planéty, preto je potrebné zaobchádzať so všetkými zdrojmi s rozvahou, nech nepríde ani kúsok nazmar.

 

point3 Na lakovanie používame iba ekologické farby

Mať prírodný nábytok bez laku nie je pre každého a my to chápeme. Sami máme radi rôznorodosť farieb vo výbave domácností, kancelárií alebo aj záhrad a zároveň oceňujeme ďalšie praktické vlastnosti tohto typu ošetrenia. Našťastie v dnešnej dobe už existuje riešenie v podobe ekologických farieb a my sme sa vydali pri výrobe rovnakým smerom. Sú pestré, krásne a naviac 100% neškodné k ľudskému zdraviu i našej prírode. Vďaka svojmu zloženiu sú navyše vhodné aj pre osoby s citlivou pokožkou alebo alergiou.

 

Image from iOS-26point3 Triedenie odpadu je pre nás radosť, nie povinnosť

Každý člen nášho tímu poctivo triedi všetok odpad, ktorý vznikne jeho pôsobením nielen vo firme, ale aj mimo nej. Vnímame nutnosť myslieť na udržateľnosť prírodných zdrojov a tieto kroky sú len malým potvrdením celého systému ochrany, ktorý sme v našej rodinnej spoločnosti zaviedli.

 

Image from iOS-26 2point3 Zbierame viečka od plastových fliaš

Plastovým fľašiam sa bohužiaľ občas ešte stále nevyhneme. Avšak pri ich triedení myslíme aj na druhých. Zbierame z každej z nich viečka, ktoré potom venujeme na podporu potrebným. Ide o drobnosť, ktorá však môže dokázať veľké veci.

 

Má to zmysel

Zobrali sme na seba dôležitý záväzok, ktorý dodržíme a nezostaneme stáť na mieste. Vymýšľame stále nové spôsoby, ako minimalizovať odpad z výroby a zároveň všetko urobiť ešte viac ekologickejšie. Veríme, že to zvládneme, pretože to nerobíme len pre seba, ale pre celý svet.

 

Ako tvoríme 100% ekologické kreslá? Prečítajte si ich príbeh.