Rodina Benlemi myslí ekologicky a drží sa zásad udržateľnosti

Sme spoločensky zodpovedná firma. K okolitému prostrediu sme ohľaduplní a myslíme vždy na to, akú stopu po sebe na svete zanechávame. Čo sme pre väčšiu udržateľnosť doteraz urobili?

 

kvalitní vrbové proutí Produkty vyrábame v súlade s prírodou

Image from iOS-24Masívne drevo a vŕbové prútie patrí medzi najviac ekologické materiály pre výrobu nábytku. U nás v rodine Benlemi starostlivo vyberáme všetky kusy, ktoré využívame pre naše kreslá, hojdačky alebo napríklad postele. Dbáme nielen na druhy stromov a lokality, odkiaľ prichádza, ale aj pri samotnom procese výroby čím ďalej tým viac minimalizujeme odpad, ktorý z neho vzniká. Stromy a ďalšie rastliny sú pľúca našej planéty, preto je potrebné zaobchádzať so všetkými zdrojmi s rozvahou, nech nepríde ani kúsok nazmar.

 

eko Na lakovanie používame iba ekologické farby

Mať prírodný nábytok bez laku nie je pre každého a my to chápeme. Sami máme radi rôznorodosť farieb vo výbave domácností, kancelárií alebo aj záhrad a zároveň oceňujeme ďalšie praktické vlastnosti tohto typu ošetrenia. Našťastie v dnešnej dobe už existuje riešenie v podobe ekologických farieb a my sme sa vydali pri výrobe rovnakým smerom. Sú pestré, krásne a naviac 100% neškodné k ľudskému zdraviu i našej prírode. Vďaka svojmu zloženiu sú navyše vhodné aj pre osoby s citlivou pokožkou alebo alergiou.

 

Vynesení_do_bytu Triedenie odpadu je pre nás radosť, nie povinnosť

Image from iOS-26Každý člen nášho tímu poctivo triedi všetok odpad, ktorý vznikne jeho pôsobením nielen vo firme, ale aj mimo nej. Vnímame nutnosť myslieť na udržateľnosť prírodných zdrojov a tieto kroky sú len malým potvrdením celého systému ochrany, ktorý sme v našej rodinnej spoločnosti zaviedli.

 

antialergenní Zbierame viečka od plastových fliaš

Image from iOS-26 2Plastovým fľašiam sa bohužiaľ občas ešte stále nevyhneme. Avšak pri ich triedení myslíme aj na druhých. Zbierame z každej z nich viečka, ktoré potom venujeme na podporu potrebným. Ide o drobnosť, ktorá však môže dokázať veľké veci.

 

Má to zmysel

Zobrali sme na seba dôležitý záväzok, ktorý dodržíme a nezostaneme stáť na mieste. Vymýšľame stále nové spôsoby, ako minimalizovať odpad z výroby a zároveň všetko urobiť ešte viac ekologickejšie. Veríme, že to zvládneme, pretože to nerobíme len pre seba, ale pre celý svet.

 

Ako tvoríme 100% ekologické kreslá? Prečítajte si ich príbeh.