12% ZĽAVA na detský nábytok z vybraných kolekcií. 👉 Kliknite na kategóriu Zľavy.

Ako rozmiestniť v spálni nábytok podľa feng šuej

✎ 3 min čítanie

spanok

Učenie feng šuej vám môže pomôcť nastoliť harmóniu aj vo vašej spálni. Ako si ju zariadiť, aby ste dosiahli pokoj a pohodu?

 9281_dvouluzkova-drevena-postel-comfy-ve-scandi-stylu-prirodni

Máte horší spánok a cítite sa po noci rozlámaní? Ak vám chýba energia alebo len chcete nastoliť harmóniu medzi vami a okolitým prostredím, tak sa obráťte na staroveké čínske učenie feng šuej a premeňte svoju spálňu na zenovú zónu.

Čo to je feng šuej

Ide o tradičné čínske učenie, ktoré vás vedie k poznávaniu a pochopeniu energií, ktoré panujú v prostredí okolo vás. Pracuje aj s polaritou jinu (svetla) a jangu (tmy), čo pomáha nielen v zlepšení kvality odpočinku, ale aj celkovej životnej pohody.

Ako umiestniť posteľ, aby všetko sedelo s feng šuej?

Zamerajte sa na polohu okien a dverí. Energia jang vstupuje dverami a vydáva sa hneď za svetlom. Preto je nevhodné mať umiestnenú posteľ pod oknom a po trase jang energie, aby sa zamedzilo problémom so spánkom.

Podporte feng šuej správne zvolenou posteľou

Posteľ sa odporúča bez úložných priestorov, pretože čokoľvek pod lôžkom zabraňuje priechodu jing energie. Vyrobená by mala byť rovnako ako matrac z kvalitných prírodných materiálov, a hlavne s láskou. Nesie si vďaka tomu v sebe pozitívne vlny, ktoré sú potrebné pre váš plnohodnotný relax.

.
.
.
.

srdce kopie NÁŠ TIP 

Rodina Benlemi odporúča dva druhy postele z ponuky, ktoré zodpovedajú požiadavkám feng šuej – dizajnové dvojlôžko TATAMI v japonskom štýle a dvojposteľ COMFY v scandi štýle z masívu.

Čo s ďalším nábytkom a osvetlením v spálni?

Iný nábytok v spálni zaobstarajte aj umiestnite podľa vlastných potrieb. Myslite však na 6 základných pravidiel:

  1. Zamyslite sa a odpovedzte si na otázku – s kým budete miestnosť zdieľať? Podľa toho následne prispôsobte vybavenie. Hľadáte napríklad aktuálne partnera a máte len jeden nočný stolík? Vhodné je zaobstarať druhý do páru, aby išlo aj v spálni vidieť, že s ďalším človekom do svojho života počítate.

  2. Ďalšie regály alebo napríklad komody umiestnite, ako vám to v izbe najlepšie vnútorne bude vyhovovať. Dajte si však pozor, pokiaľ by vám mali v spálni zostať veci, ktoré vám otvárajú spomienky s neradostnými emóciami – vysielajú na vás jangovú energiu, ktorej sa treba vyhnúť.

  3. Zrkadlo do spálne nie je odporúčané umiestňovať, ale ak sa preň rozhodnete, nedávajte ho proti posteli a oknu. Odráža svetlo, čo je jangová vlastnosť, ktorá môže ovplyvniť kvalitu vášho odpočinku.

  4. Žiadne vŕzganie, rozbitá skrinka alebo nefunkčná lampa – všetko musí byť v poriadku, aby sa vysielala správna jinová energia.

  5. Do spálne sa hodí skôr tlmené osvetlenie. Ale je vhodné mať možnosť regulácie svetla podľa vašich potrieb, pretože práve svetlo môže ovplyvňovať vašu náladu.

  6. Majte v spálni vždy poriadok

srdce kopie ODPORÚČANIE

V spálni ideálne nemajte žiadne elektrické zariadenie, napr. televíziu, počítač alebo napríklad budík. Vysielajú energiu, ktorá prenáša rôzne informácie a všetky nemusia byť vhodné na zlepšenie kvality vášho spánku.