Kúpte deťom poschodovú posteľ za cenu jednolôžka. 🎉 Cenový hit len ​​v Benlemi.

Ako správne vybrať matrac pre dieťa, aby zdravo rástlo a dlho spalo

✎ 4 min čítanie

spanok

Každý rodič si praje pre svoju ratolesť to najlepšie. Zdravý a spokojný spánok bol mal byť jednou z najvyšších priorít. Na čo všetko brať ohľad pri výbere matraca pre dieťa?

Návrh bez názvu (23)

U bábätiek i väčších detí je potrebné pri zaobstaraní matraca myslieť na odlišné parametre oproti dospelým spáčom. Vzhľadom k ich rýchlemu rastu i vývoju tela musíte brať do úvahy nielen správnu veľkosť, ale aj nosnosť, materiál a tiež tuhosť, aby všetko vyhovovalo aktuálnym potrebám ratolesti.

Čo strážiť pri výbere matraca pre dieťa

 • Vhodnosť pre vek a váhu dieťaťa.

 • Dobrý odvod vlhkosti.

 • Tvrdosť matraca by mala byť na stupni 4-5, kedy 7 je najtvrdšia.

 • Jednoduchosť údržby a možnosť čistenia.

   

pilulka cz kopieNÁŠ TIP

Ďalšie riešenie pre občasné detské „nehody“ (napr. z dôvodu nočného pomočovania) je chránič matraca.

3 veci, na ktoré si dať pozor pri výbere

 1. Ak má vaše dieťa na výšku menej ako 150 cm, vyhnite sa matracu so zónami. Je to z dôvodu, že každá zóna má za úlohu polohovať inú časť tela a pri menších ratolestiach by došlo k nesprávnemu podopieraniu počas spánku, čo by im mohlo skôr do budúcnosti uškodiť.

 2. Potreba je tiež myslieť na vhodný rošt, ktorý pomôže rovnomerne rozložiť hmotnosť dieťaťa a zároveň podporí kvalitné odvetrávanie.

 3. U detí počítajte s tým, že každý matrac má inú nosnosť a budete ho musieť kontrolovať, ako bude ratolesť postupne rásť.

  .
  .
  .
  .

pony

Matrac pre bábätká a menšie deti

Od narodenia až do obdobia pred nástupom do školy deti potrebujú viac spánku. S tým súvisí aj dlhšie trávenie času v posteli, ktorá by na podobnú záťaž mala byť 100% pripravená nielen vo svojej konštrukcii, ale hlavne vhodne vybranom matraci. Ideálne je voliť matrac z prírodných materiálov, medzi ktoré sa radí napríklad latex, kokosové vlákno alebo konské vlasy. Výška by mala byť od 6 do 10 cm a v strednej tuhosti.

srdce kopieODPORÚČANIE 

Po 5-7 rokoch je vhodné detský matrac vymeniť z hygienických dôvodov.

Návrh bez názvu (25)Matrace pre väčšie deti a teenagerov

U dospievajúcich detí sa môžete zameriavať už na podobné parametre matracov, ktoré by ste riešili pri sebe. Rovnako ako predtým je potrebný matrac tuhý alebo stredne tvrdý. Ideálne sú varianty zo studenej peny, pretože zaistia zdravú oporu pre chrbticu počas vývoja. Pamäťové peny sa odporúča voliť najskôr od 12 rokov z dôvodu, že si tvoria „odtlačok tela“, ktorý nie je vhodný pre rýchlo rastúce detské telo.