Oslávme narodeniny Benlemi! ✩ S kódom OSLAVUJEME13 máte celých - 13 % na všetok nezľavnený nábytok.

Prečo darovať krv? Rodina Benlemi vám odovzdá svoje skúsenosti

Viete, čo je najcennejšou tekutinou na celom svete? Krv. Aj vy môžete s jej pomocou zachrániť životy rovnako ako náš tím. Stačí sa stať darcom.

Do súčasnej doby vedci neprišli na spôsob, ako krv umelo nahradiť. Z tohto dôvodu je potrebná pomoc nás ostatných. Je to vec, ktorú môže urobiť dobrovoľne skoro každý - stačí spĺňať zdravotné podmienky.

U nás v rodine Benlemi máme kolegov, ktorí chodia pravidelne niekoľkokrát ročne. Lenka, Táňa, Lenka a Matej za rok 2019 už spoločne darovali úžasné 4 litre. Teraz sa rozhodli, že pôjdu príkladom ďalším odvážnym, ktorí zvládnu prekonať svoju komfortnú zónu alebo dokonca aj strach. Pôjdete do toho s nami?

zdravi4 dôvody, prečo darovať krv

  1. společná_1Zachraňujete životy

Krvi je stále nedostatok, a práve tá vaša môže zachrániť životy. Či už máte skupinu A alebo napríklad 0, tak každá z nich nájde svojho človeka, ktorému pomôže. Využíva sa nielen pri náhlych úrazoch a operáciách, ale aj pri vážnych ochoreniach. Môžete ju navyše potrebovať raz aj vy, preto je dobré si to uvedomiť, keď ste vo fáze rozhodovania. 

  1. Pracovné voľno po odbere

Nemusíte sa báť, že hneď po darovaní budete musieť bežať do práce, pretože máte zo zákona právo na voľno. Telo sa stihne zregenerovať a hneď ďalší deň môžete zase naskočiť do bežného rytmu. Prípadne si tak napríklad predĺžiť víkend o pár hodín s dobrým pocitom, že ste urobili správnu vec.

  1. Zníženie zo základu dane

Je to bonus, o ktorom dosť ľudí nevie. Avšak daňovník môže pri daňovom priznaní uplatniť nárok na zníženie daňového základu za darovanie svojej krvi v uplynulom roku. U bez príspevkového darcu sa jedná o sumu 117 Eur.

  1. Bezplatná kontrola vášho zdravia

Pred darovaním prechádzate veľkým množstvo laboratórnych testov, aby mali všetci istotu, že vami venovaná krv či plazma je v poriadku. Vďaka tomu máte zaistenú pravidelnú kontrolu zdravotného stavu a istotu, že ak by sa náhodou začali nejaké zdravotné problémy objavovať u vás, príde sa na to mnohokrát skôr ako u "nedárcov".

Pomáhať je jednoduché. Stačí na prvý pohľad maličkosť – 5 až 10 minút vášho času. Tak dlho totiž trvá samotné darovanie. Nájdite si ho ako my.