DOPREDAJ detského nábytku i dekorácií až - 51 % a všetko SKLADOM. 👉 Vyberajte v kategórii ZĽAVY.

Ako sa 4-ročný Rostík pobil so životom a vstúpil do toho nášho?

✎ 5 min čítanie

zo zivota v benlemi

Všade sa na nás posledný rok valia negatívne správy o stave našej krajiny i sveta. My sme sa rozhodli postaviť všetkému čelom, hodiť všetky zlé veci za hlavu a začať robiť radosť tam, kde to je potrebné.

Prečítajte si príbeh 4-ročného Rostíka z Opavy, ktorý prišiel do života rodiny Benlemi na konci minulého roka a staňte sa trebárs tiež jedným z jeho strážnych anjelov.

137248685_2857536107831509_8648779578726486581_o

Príbeh Rostíka z Opavy začal 19. októbra 2016

Rostík vyzeral u mamičky v brušku ako zdravé dieťa. Zlom nastal v 40. týždni tehotenstva, kedy sa pri bežnej kontrole prišlo počas ultrazvuku na tieň na hlavičke. Z tohto dôvodu vykukol na svet 19. októbra cisárskym rezom a začal boj o jeho život..

Bohužiaľ sa narodil s VMG - cievná malformácia, ktorá sa v populácii vyskytuje v obyčajnom 1%. Ide o zriedkavé ochorenie, ktoré spôsobuje abnormálne cievne spoje medzi tepnami a žilami, kapilárna sieť úplne chýba. Žily nemajú šancu taký tlak krvi zvládnuť, hrozí ich pretrhnutie a následné vykrvácanie.

Po niekoľkých operáciách sa podarilo Rostíkovi prekonať najhoršie, ale ešte nemá vyhraté. K ochoreniu ciev sa pridala epilepsia, svalová hypotónia a astigmatizmus. Teraz navštevuje čiastočne špecializovanú škôlku pre hendikepovaných deti v Opave, rodičia ho pravidelne vozia na cvičenie do Arcady v Ostrave a všetci okolo Rostíka sa snažia, čo môžu, aby sa jeho stav zlepšoval. Ešte nezvládne urobiť samostatný pohyb či byť akokoľvek sám aktívny, ale rodičia sa nevzdávajú, aj keď im poisťovňa na starostlivosť prispieva málo alebo vôbec nič.

rostiÌ_k 2

srdce kopieChcete pomôcť malému Opavákovi aj vy?

S pomocou dotácií a príspevkov získala rodina plošinu, vďaka ktorej Rostíka nemusia každý deň rodičia vynášať do 2. poschodia domov. Ale je to len začiatok ...

Ak mu chcete pomôcť na jeho ceste životom, aby mohol pokračovať v cvičení v ostravskej Arcade, chodiť na odporúčanú hipoterapiu v centre Mirákl v Bohuslaviciach a ďalej využíval EEG biofeedback z Prahy, môžete to urobiť jednoducho na Rostikov transparentný účet IBAN: CZ2720100000002500501687. Kompletné informácie o Rostikovi nájdete na webových stránkach alebo Instagrame.

Zamestnanci rodiny Benlemi vybrali ako Ježiškovia za týždeň pre Rostíka cez 12 000 Kč, majitelia firmy Peter s Michalom čiastku zdvojnásobili a Rostíkovi sme darovali v pokladničke celkom 25 572 Kč na skvalitnenie jeho starostlivosti.

Pomáhajme si navzájom, keď máme možnosť. Kým sú ľudia navzájom k sebe ústretoví, svet je ešte v poriadku. Rostík aj jeho rodičom prajeme veľa sily, a hlavne veľa krásnych okamihov do budúcnosti.