Peny v matracoch: Aké sú ich druhy a ako vám môžu pomôcť

Penové matrace sú v súčasnej dobe obľúbené v širokej verejnosti. Aké existujú typy a prečo sa teší takej priazni medzi ľuďmi?

 

hvězdyMedzi najväčšie prednosti matracov z peny patrí ich pružnosť a priedušnosť. Poďme sa spoločne pozrieť na 5 základných druhov a rozobrať si ich výhody, ktoré vás môžu taktiež osloviť.

 

1. PAMÄŤOVÁ VISCO PENA
Visco pěna

Pamäťová pena v matracoch mení svoju tuhosť podľa váhy aj telesného tepla osoby, ktorá na nej práve leží. Akonáhle rozpozná vyššiu teplotu ľudského tela, tak zmäkne a prispôsobí sa jeho krivkám. Vďaka tomu je zaistená zdravá opora pre svaly aj chrbticu. Je vhodná aj ako prevencia preležanín, ktoré môžu vzniknúť u osôb, ktoré vyžadujú dlhší pobyt na lôžku. Veľkou výhodou je aj vhodnosť pre alergikov.

 

 

Biogreen2. BYLINKOVÁ BIOGREEN PENA

U BIOGreen peny v matraci si môžete byť istí, že berie už pri výrobe ohľad na prírodné prostredie - využívajú sa obnoviteľné zdroje, ktoré nič neznečisťujú. Pena obsahuje esenciálne prírodné oleje, ktoré pochádzajú z orechov, vlny a ľanu. Sú prospešné pre vaše zdravie z viacerých dôvodov, ale medzi tie hlavné patria výborné regeneračné vlastnosti, antibakteriálne materiály a výborná mäkkosť.

 

3. BYLINKOVÁ HERBAPUR PENA
herbapur (2)

Herbapur pena obsahuje prírodné materiály z obnoviteľných zdrojov. Má v sebe extrakty z byliniek, ktoré priaznivo pôsobia na vaše telo a pomáhajú k lepšiemu spánku – harmančeková je dobrá proti stresu, levanduľa zvyšuje sviežosť a aloe vera pôsobí protizápalovo. Pena navyše pevne drží chrbticu v zdravej polohe a odvádza výborne telesnú vlhkosť počas všetkých ročných období.

 

HR pěna4. STUDENÁ HR PENA

Prednosťou studenej HR peny oproti klasickým PUR penám je celkovo vyššia priedušnosť a elasticita. Skvele absorbuje telesné teplo, vzduch tak môže oveľa lepšie prestupovať v matraci - v lete vás pri spánku pena príjemne chladí, v zime naopak výborne zahreje. Je tvarovo stálejšie a oveľa dlhšie odoláva preležaniu.

 

5. KLASICKÁ PUR PENA PUR pěna

Patrí medzi lacnejšie varianty pien. Drží skvele tvar, avšak oproti studenej PUR pene sa rýchlejšie opotrebuje. Využitý polyuretán odchytáva telesné teplo a vracia ho späť, čím zaisťuje pohodlný spánok na teplej podložke po celý rok.

 

 

 žárovkaTeraz máte základný prehľad o penových matracoch a poznáte výhody každého druhu. Ak stále váhate, mrknite do nášho iného článku, kde vám odovzdáme ďalšie tipy, ako si vybrať ideálny typ práve pre vás.