Použite kód DNIBENLEMI 🛍 a máte 9% ZĽAVU na takmer všetko. Len do 15.4. Neplatní na akčné produkty.

Montessori preliezačky do detskej izby - prečo sú dôležité a ako na nich s dieťaťom tráviť čas?

✎ 6 min čítanie

deti a ich rozvoj

Mať ihrisko v izbe je snom snáď každého dieťaťa. Rodina Benlemi je ho pripravená splniť raz dva so svojimi Montessori hračkami. Ako si ich môžete s potomkom užiť?

9520-16_detsky-pikleruv-trojuhelnik-piky-s-mustkem

Celý alternatívne výchovno-vzdelávací program Montessori má od svojho začiatku z počiatku 20. storočia za cieľ objaviť spontánnu tvorivosť dieťaťa, čo dokazuje už svojim hlavným mottom:

"Pomôž mi, aby som to dokázal sám."

Riadili sme sa ním aj pri vývoji našich preliezačiek - hojdačky Yupee a balančného setu pre deti TRIΔNGLES. Môžete mať istotu, že váš potomok bude vždy na preliezačkách v poriadku a bude si môcť hrať aj bez vašej 100% asistencie. Obe naše interiérové ​​preliezačky sú totiž ručne vyrobené so všetkými potrebnými certifikáciami, pretože sú v zhode s normami STN EN 71-1,2,3,8,9 o bezpečnosti, farbách i mechanických vlastnostiach. 

Vhodné preliezačky pre dieťa od 1 roka

Ide o ideálnu voľbu pre vaše dieťatko vo veku batoľaťa až po predškoláka. V tejto životnej etape je veľmi dôležité, aby sa vývoj nezanedbal a čo najviac podporil. Všetko je veľmi previazané a pokrok v motorike znamená aj rozvoj rozprávanie. 

Vaše dieťa potrebuje pomôcť, aby zdravo rástlo a práve vhodné hračky mu v tom môžu byť prospešné. Hojdačkou urobíte radosť dieťaťu už od 1 roka, v 3 rokoch potom môžete prejsť na balančný set TRIΔNGLES, ktorý bude ratolesť tešiť napríklad až do 8 rokov.

Montessori balanční set pro děti TRIΔNGLES

Prečo by malo dieťa rozvíjať motoriku?

Motorika predstavuje všetky pohyby ľudského tela. Nejde len o hrubú motoriku v podobe sedu, chôdze alebo inom pohybe končatín, ale aj jemnú motoriku, ktorú tvorí hovorenie alebo tiež písanie. Ide o dôležitú zručnosť, ktorú je potrebné zodpovedne rozvíjať už od narodenia vášho dieťaťa, pretože s ňou bude pracovať celý zvyšný život.  

.
.
.
.

Hojdania zdravo a s úsmevom na tvári

Dieťa sa od svojho narodenia učí pohybu a s ním spojené rovnováhe. Podporte ho slovne alebo rôznymi cvikmi, ale tiež treba s pomocou balančné hojdačky. Veľkou výhodou je, že na hojdačke môže dieťa byť hneď v 3 rôznych polohách:

  1. sedieť, 
  2. stať,
  3. hojdať v stoji aj v sede.

Tip od rodiny Benlemi:

Keď hojdačku ratolesť nevyužíva, je možné ju mať napríklad ako odkladací stolík alebo domček na hranie. 

9311-3_detska-balancni-houpacka-yupee

Opičia dráha aj cvik rovnováhy 

Opičia dráha môže byť s TRIΔNGLES zábavnejšia. Čo si môže vaša ratolesť pripraviť za prekážky v detskej izbe, v ktorých rozvinie nielen svoju fantáziu, ale hlavne motoriku, svaly a myslenie? 

  1. Kladinu
  2. Hojdačku
  3. Balančnú plošinu
  4. Tisíce ďalších podľa svojej predstavivosti! Čo vytvorili z TRIΔNGLES deti nášho Michala? Pozrite sa do galérie.

Tip od rodiny Benlemi

Balančná hračka TRIΔNGLES unesie až 40 kg, bez problémov sa tak hodí aj pre hru s ďalším kamarátom.

Montessori balanční set pro děti TRIΔNGLES

 

Vaše dieťa si môže hrať každý deň s preliezačkami, ktoré budú nielen zábavou, ale aj vzdelávaním. Dovoľte mu to! :-)

.
.
.
.