Nech sa vášmu snílkovi pekne spí, máte teraz všetky klasická detská JEDNOLÔŽKA SO ZĽAVOU celých - 10 %.

Príbeh závesného kresla: Ako vyrábame jediné ekologické kreslo v Slovenskej republike?

svaly Vŕbové prútie spracovávame ručne

Príbeh začína výberom správnej vŕby. Zbierajú sa len tie, ktoré majú 3 až 5 rokov. Po zbere je potrebné jednotlivé prúty stiahnuť z kôry, čo je veľmi náročný, rokmi vypilovaný proces, pri ktorom sa prútie nahrieva a namáča v kúpeľoch. Až potom môžu obratní remeselníci kôru sňať.

65376107_2393420354243089_1151941934235779072_nTým ale alchýmia nekončí. Aby ste si dopriali pohodlný odpočinok v niektorom z našich závesných kresiel, musíme prúty dobre vysušiť. Na ohýbanie prútov používame stovky rokov overenú metódu prehrievanie a naparovanie. Na vytvorenie požadovaného tvaru sme si vytvorili takzvané ohýbacie koleno, podľa ktorého prútie ohýbame a modelujeme.

Keď si poriadne pozriete niektoré z našich kresiel, všimnete si, že je prútie opletené jutovou vrecovinou a šnúrami. Vďaka tomu sa vyhneme poškodeniu spojov rámu, ale predovšetkým vytvárame prírodný a parádny vzhľad, ktorý sa hodí do vášho bytu.

Ku každému hojdaciemu kreslu sami šijeme pohodlný vankúš, aby si oddýchol aj váš chrbát.

point3 Ekologicky lakujeme proti dažďu i snehu

Máte krásnu záhradu s jazierkom a chcete sa hojdať práve tu? Práve pre vás sme vymysleli sofistikovaný spôsob lakovania, vďaka ktorému kreslo odolá vlhkosti. Potom nábytok niekoľkokrát ponoríme do nádob s farbou a ručne striekame transparentným olejom. Takže vôbec nevadí, keď sa vám v novembri do záhrady priženie dážď alebo snehová fujavica.

Pokiaľ ste ale starostliví, môžete si u nás zaobstarať ochranný obal. Kreslo doň zapnete ako do kabáta a ochránite ho po pred všetkými rozmarmi počasia.

point6 Relaxujte, kde sa vám zachce

A kam najlepšie postaviť svoje závesné kreslo? Záleží len na vás, či si z pergoly urobíte svoju oázu pokoja alebo sa budete pohojdávať v obývačke. My vám kreslo každopádne zadarmo dovezieme, kam budete chcieť.

 

Chcete vidieť skutočne pod pokrievku? Odhaľte tiež príbeh našej domčekovej postele.