12% ZĽAVA na detský nábytok z vybraných kolekcií. 👉 Kliknite na kategóriu Zľavy.

Príbeh závesného kresla: Ako vyrábame jediné ekologické kreslo v Slovenskej republike?

✎ 4 min čítanie

produkty

Ako sa rodí ekologické závesné kreslo? Prečítajte si jeho skutočný príbeh, ktorý začína prvým kusom vŕbového prútika.

12192-7_s-houpackou

 Vŕbové prútie spracovávame ručne

Príbeh začína výberom správnej vŕby. Zbierajú sa len tie, ktoré majú 3 až 5 rokov. Po zbere je potrebné jednotlivé prúty stiahnuť z kôry, čo je veľmi náročný, rokmi vypilovaný proces, pri ktorom sa prútie nahrieva a namáča v kúpeľoch. Až potom môžu obratní remeselníci kôru sňať.

Tým ale alchýmia nekončí. Aby ste si dopriali pohodlný odpočinok v niektorom z našich závesných kresiel, musíme prúty dobre vysušiť. Na ohýbanie prútov používame stovky rokov overenú metódu prehrievanie a naparovanie.

.
.
.
.

 

12198-4_kyti-miti

Na vytvorenie požadovaného tvaru sme si vytvorili takzvané ohýbacie koleno, podľa ktorého prútie ohýbame a modelujeme. Keď si poriadne pozriete niektoré z našich kresiel, všimnete si, že je prútie opletené jutovou vrecovinou a šnúrami. Vďaka tomu sa vyhneme poškodeniu spojov rámu, ale predovšetkým vytvárame prírodný a parádny vzhľad, ktorý sa hodí do vášho bytu.

Ku každému hojdaciemu kreslu sami šijeme pohodlný vankúš, aby si oddýchol aj váš chrbát.

Relaxujte, kde sa vám zachce

A kam najlepšie postaviť svoje závesné kreslo? Záleží len na vás, či si z pergoly urobíte svoju oázu pokoja alebo sa budete pohojdávať v obývačke.