Kúpte deťom poschodovú posteľ za cenu jednolôžka. 🎉 Cenový hit len ​​v Benlemi.

Ako svojmu dieťaťu zariadiť bezpečnú detskú izbu, ktorú si zamiluje?

✎ 5 min čítanie

deti a ich rozvoj

Plánujete rekonštrukciu alebo by ste radi vylepšili izbičku svojho dieťaťa? Nech máte akýkoľvek dôvod, mrknite na naše tipy, ako ju bezpečne a účelne zariadiť.

6217-13_detska-postel-domecek-tery-s-bocnici

Pri nákupe detského nábytku myslite hlavne na vek svojho drobca

Pri plánovaní výbavy izbičky svojho potomka vždy myslite najskôr na to, pre ako starú ratolesť miestnosť zariaďujete. 

Má váš syn alebo dcérka do 5 rokov a zatiaľ chodia do materskej školy? Alebo máte skúseného školáka, čo už je na prvom stupni základky? Či vám dokonca doma rastie z milého dieťaťa teenager, čo pomaly smeruje na strednú?

Kupovanie detského nábytku nie je investícia na rok, preto je nutné nakupovať s rozvahou. Vy sa totiž sotva raz otočíte a z vášho bábätka je behom okamihu o rok a pol staré batoľa, ktoré už vie skoro samo chodiť.

9266-4_domeckova-skrinka-ktery-pro-postel-tery-prirodni 

3 tipy, ako vyberať detský nábytok, aby slúžil a dieťa si ho zamilovalo

Deti rastú ako z vody a nábytok nie je lacná investícia. Preto je nutné robiť všetko s rozvahou a zamyslieť sa nad tým, ako by sa dal využiť  u dieťaťa aj v ďalších rokoch jeho života. Máme pre vás 3 tipy, na čo sa pri nákupe zamerať.

.
.
.
.

1. Vyberajte nábytok, ktorý môže s dieťaťom rásť

Ideálne je vyberať do detskej izbičky kusy nábytku, ktoré majú napríklad možnosť dokúpiť rôzne doplnky, akými sú napríklad prídavné nohy pre zvýšenie postelí. U lôžok sa potom oplatí investovať do odnímateľných bočníc, ktoré potom len odmontujete, keď ich váš potomok nebude potrebovať.

2. Prispôsobte detskú izbičku tak, aby bola maximálne bezpečná

Či máte malé dieťa alebo väčšieho drobca, tak vždy sa hodí dokúpiť k posteli farebné obliečky alebo copy. Zvlášť to oceníte u nočných cestovateľov, ktorí často zostanú s odhaleným chrbtom na stene a odkopaní perinou na zemi. Vďaka nim bude v postieľke dieťa v teple a zároveň sa zbavíte rizika že sa udrie o tvrdú stenu počas snívania.

Skvelým doplnkom sú tiež svietiace gule, ktoré môžu byť pustené celú noc. Vaša ratolesť sa bude cítiť v bezpečí a zároveň uvidí na cestu, keď si náhodou bude potrebovať v noci odskočiť.

3. Vyberajte neutrálne farby nábytku pre dieťa

Vyhnúť by ste sa mali pri výbere nábytku výrazným farbám, ktoré síce aktuálne môže vaša ratolesť milovať, ale za pár rokov sa všetko môže obrátiť.