DOPREDAJ. ⏳ Posledná šanca získať detský nábytok, textil aj dekorácie až - 35 %. Vyberte ve Zľavách včas. Len do vypredania.

Ako vybrať vhodnú posteľ pre dospelého človeka?

✎ 7 min čítanie

spanok

Človek strávi v postelitretinu života. Na čo si dať pozor pri výbere postele pre dospelého? Mrknite sa na naše rady a tipy, ako postupovať pri výbere. 

2683-5_produktovka

Pevná konštrukcia jednolôžka aj dvojlôžka pre dospelých je základ

Už vás unavujú postele, ktoré začnú po štvrť roku používania vŕzgať ako 50 rokov staré postele od vašej babičky? Už sa nechcete obávať každý večer, či sa konštrukcia rozpadne pod vašou ťarchou?

Pri voľbe nového lôžka premýšľajte tiež nad tým, ako dlho s ním do svojho života počítate. Chcete na ňom spať trebárs aj 10 alebo 20 rokov? V tom prípade sa oblúkom vyhnite všetkému, čo nájdete v komerčných obchodoch.

Ideálne je vybrať si poctivú ručnú výrobu z masívneho dreva špičkovej kvality. Iba vďaka kvalitnému prevedeniu a pevnej konštrukcii máte istotu, že ste si zaobstarali nábytok, ktorý tu bude trebárs aj po niekoľko generácií stále funkčný.

Akú ťarchu udrží jednolôžko alebo manželská posteľ?

Keď si vyberáte posteľ, myslite vždy aj na to, akú váhu by mala každý deň zvládať. Ak viete, že ste hora chlapa alebo vám do spálne skáču ráno deti, počítajte s tým už pri výbere lôžka.

U nás vám môžeme garantovať nosnosť min. 150 kg u jednolôžka a až 300 kg pri manželskej posteli. Udrží tak bez problémov vás, partnera, ratolesti alebo aj domácich miláčikov. Môžete si tak užiť spoločné chvíle, bez toho aby ste mali strach o to, či to konštrukcia vydrží. 

2473-4_nova-produktovka-modern

Posteľ z kvalitného masívu je zdravotne úplne nezávadná

Už ste určite počuli o tom, že niektoré nekvalitné laky a farby môžu byť pre človeka škodlivé a ublížiť mu. Myslite na svoje zdravie aj v spálni. Človek prespí až tretinu svojho života, preto je nutné dbať na kvalitné a 100% neškodné materiály.

V rodine Benlemi si dávame pri lakovaní dreva záležať na tom, aby bolo všetko v súlade s prírodou. Preto všetky postele a aj iný nábytok lakujeme iba antialergénnymi a ekologickými farbami.

.
.
.
.

Praktické doplnky

Občas sa stane, že si síce zakúpite novú posteľ, ale potom ju potrebujete niečím obohatiť, napr. zvýšiť nohy, nech sa pod ňu vlezie šuplík na periny alebo napríklad nasadiť na posteľ bočnicu pre zaistenie bezpečia vašich potomkov počas spánku. U nás s vašimi požiadavkami počítame už dopredu, preto postele vyrábame spôsobom, aby ich bolo možné čiastočne upraviť podľa vašich prianí.

Postupom času zisťujete, že vám nestačí úložný priestor, čo už v spálni máte? Vyriešte svoj menší problém zvýšením nôh na posteli a priestrannou zásuvkou, ktoré si ľahko dokúpite presne v rozmeroch, ktoré potrebujete. Ak navyše plánujete alebo už máte deti, ideálne je, ak si k posteli zaobstaráte napríklad aj bočnicu. Vaše ratolesti tak budú v bezpečí, aj keď si dajú po obede šlofíka u vás v spálni. 

9553-6_produktovka

Matrac do jednolôžkovej alebo dvojlôžkovej postele

Čo si budeme hovoriť, jedným z najdôležitejších požiadaviek na posteľ je, aby ste sa v nej kvalitne vyspali a odpočinuli si na ďalší deň. Preto pri výbere myslite nielen na všetko, čo už sme spomenuli vyššie, ale aj na matrac, ktorý by mal spĺňať 4 základné pravidlá:

  1. špičkový materiál matraca aj jeho poťahu;
  2. ideálna výška (zvyčajne nad 17 cm);
  3. ortopedické vlastnosti;
  4. vynikajúce odvetrávanie.