Kúpte deťom poschodovú posteľ za cenu jednolôžka. 🎉 Cenový hit len ​​v Benlemi.

Podľa čoho vyberať prestieradlo pre dieťa i dospelého?

✎ 7 min čítanie

spanok

Čo na tom, že máte luxusnú posteľ, polohovací rošt a kvalitný matrac, keď zlá voľba prestieradlá vám spôsobí prerušovaný a nepokojný spánok. Vyberajte aj prestieradlá správne.

prosteradlo benlemi

Často sa pri príprave nového priestoru ku každodennému odpočinku zabúda na fakt, že veľmi dôležitou časťou lôžka je pre dospelých i deti kvalitné prestieradlo. Myslite na to aj vy.

3 rady, na čo by ste mali pamätať pri nákupe prestieradla

 1. Rozhodujúci faktor pre správnu voľbu je rozmer matraca, konkrétne jeho šírka / dĺžka / výška. Prestieradlo naň musí dokonale sadnúť. Je to základ pre komfortný spánok, pretože pokrčené alebo nesediace časti vedia poriadne potrápiť.

 2. Keďže je naša pokožka s lôžkovinami v priamom kontakte, mala by nám byť príjemná na dotyk. Kúpte preto vždy materiál, ktorý vám sedí. Veľmi obľúbenou voľbou býva 100% bavlna alebo jersey.

 3. Skúste sa riadiť heslom: "Nie sme tak bohatí, aby sme kupovali lacné veci." Málo kvalitné prestieradlo sa po prvom vypraní prederaví, zmení tvar alebo stratí farbu. Ak vám záleží na vzhľade i funkčnosti, kupujte vždy s rozvahou a nesiahajte vždy len po tom najlacnejšom.

bočnice

5 tipov na výber materiálu. Aké prestieradlo je pre mňa najlepšie?

Na trhu sa v súčasnosti vyskytuje veľa rôznych druhov lôžkovín. Ako máte spoznať, ktorá sa hodí pre vás? Ak zatiaľ nemáte žiadnu obľúbenú, pripravili sme pre vás popis 5 najčastejšie využívaných prestieradiel.

1) Plátené

Plátené plachty sú známe od nepamäti. Už naše prababičky používali 100% bavlnenú lôžkovinu a tento trend vydržal do dnešnej doby. Prečo to tak je?

 • Sú mäkké a príjemné aj k citlivej pokožke.
 • Oceníte ich výbornú savosť a priedušnosť.
 • Vďaka svojim vlastnostiam sú vhodné pre horúce letné noci aj chladné zimné dni.
 • Dostupné sú v klasickej bielej farbe, ale aj v rôznych iných odtieňoch a tiež v praktickom prevedení na gumu pre lepšiu priľnavosť k matracu.
.
.
.
.

2. Flanelové

Na výrobu flanelových prestieradiel sa používa husto tkaná, česaná bavlnená látka. Poteší vás svojou hebkosťou, jemnosťou na dotyk a v chladnom období si vďaka nim vytvoríte v posteli príjemné teplúčko, v ktorom bude zaspávanie rozprávkou. Sú veľmi praktické vďaka napínaciemu prevedeniu s všitou gumou, ktorá stiahne prestieradlo pod matrac a udržiava ho stále dokonale vypnuté.

3. Jersey (džerzí)

Sú taktiež vyrobené zo 100% kvalitného bavlneného úpletu a patrí medzi najobľúbenejšie varianty napínacích prestieradiel. Nie sú tak hrejivé ako froté, ale sú veľmi príjemné, hebké a mäkučké na dotyk. Ich veľkou výhodou je, že nemusíte po ich vypraní stáť pri žehliacej doske, pretože sa nekrčia. Možno ich využívať celoročne a stanú sa tak neoddeliteľnou súčasťou lôžka.

8277-10_jednoluzkove-hrejive-mikroplysove-prosteradlo

4. Jersey LYCRA

Spojením bavlny a lycry sa stalo napínacie prestieradlo vysoko pevné, stále a pružné po dlhé roky. Vďaka svojej elastickosti je ich rozťažnosť obojsmerná - do dĺžky i šírky. Sú veľmi jemné a príjemné k pokožke, vhodná aj pre alergikov. Ani pri dlhodobom používaní nestrácajú na kvalite. Stanú sa dokonalou ozdobou každého lôžka aj detskej postieľky.

5. Z mikrovlákna 

Aj keď sú plachty z mikrovlákna na trhu nováčikom, tešia sa veľkej obľube. Sú vyrobené zo 100% polyesteru. Vďaka špecifickým vlastnostiam tohto materiálu sú:

 • príjemne hrejivé, priedušné a hebké;
 • majú skvelé termoregulačné schopnosti - v lete príjemne chladia a v zime naopak udržujú telesnú teplotu;
 • skvelou voľbou pre astmatikov a alergikov;
 • rýchlo schnúce a takmer sa nekrčia.

Ako sami vidíte, ponuka v lôžkovinách je široká. Stačí si len vybrať také, ktoré vám bude po všetkých stránkach vyhovovať pre zdravý a spokojný spánok.