12% ZĽAVA na detský nábytok z vybraných kolekcií. 👉 Kliknite na kategóriu Zľavy.

Benlemi maľovanky pre deti: Ako kreatívne zabaviť svojho drobca?

✎ 4 min čítanie

deti a ich rozvoj

Všetky školy sú zatvorené, karanténne opatrenia stále trvajú a záujmovej činnosti pre deti sú teraz značne obmedzené. Aký program môžete svojim potomkom vymyslieť, aby ste ich zabavili?

Zdravotné prechádzky do parkov alebo na odľahlejšie miesta, kde sa moc ľudí nepohybuje, sú povolené pre členov rodiny. Čo však podnikať, ak máte od hygieny nariadenú izoláciu alebo vonku nie je vhodné počasie pre "vyletovanie"? Rodina Benlemi pripravila pre vaše malé zlatíčka prekvapenie na všetky voľné chvíle, ktoré sa nedajú využiť aktívne.

Omaľovánky pre najmenších

Do našich omaľovániek sa môžu pustiť deti samy alebo s pomocou rodičov, ak ešte nemajú dostatočný vek. Jednoducho si ich stačí od nás zadarmo stiahnuť do počítača a potom vytlačiť seba v bezpečí domova. Potom už sa do nich môžu vaše deti veselo pustiť! Aké motívy sme pre vaše ratolesti nachystali?

(Stiahnite si ju, omaľovánka je nachystaná pre formát A4.)

omalovanka

Prečo sú omaľovánky vhodné pre deti?

  • Majú na chvíľku zaistenú zábavu.
  • Rozvíja svoju jemnú motoriku.
  • Učí sa poznávať farby.
  • Rozvíja sa koordinácia oka aj ruky.
  • Spoznávajú na obrázkoch okolitý svet.
  • Rozvíja predstavivosť.
  • Zvyšujú si sebavedomie.
  • Učí sa udržiavať pozornosť.
.
.
.
.

Ako podporiť vhodný držanie pastelky?

Základom je posadiť dieťa k stolu na stoličku s chrbtovou podperou a správne uvoľnenie paže, zápästia i ruky. Pastelky pre menšie deti voľte ideálne tučnejšie a z trojhranného programu. V prípade, že už máte doma predškoláka, doplňte pokojne pastelku o nadstavec, ktorý na ňu len nasuniete a dieťa sa naučí prirodzenému úchytu o niečo ľahšie.

(Stiahnite si ju, omaľovánka je nachystaná pre formát A4.)

F8641337-2EEA-4ECB-BC24-4CEED846AECE

 

Čo s hotovými obrázkami?

Každé dielo by sa malo vystaviť. Dieťa a niekedy aj rodič na neho vynaložilo veľké úsilie, na ktoré by sa nemalo len tak zabúdať. Navyše si s hotovými omaľovánkami môže vaša ratolesť krásne vyzdobiť svoj izbičku a urobiť ju ešte o niečo útulnejšiu. Vhodné sú obrázky aj ako darček pre blízkych.