DOPREDAJ detského nábytku i dekorácií až - 51 % a všetko SKLADOM. 👉 Vyberajte v kategórii ZĽAVY.

Peny v matracoch: Aké sú ich druhy a ako vám môžu pomôcť

✎ 4 min čítanie

spanok

Penové matrace sú v súčasnej dobe obľúbené v širokej verejnosti. Aké existujú typy a prečo sa teší takej priazni medzi ľuďmi?

Visco pěna 

Medzi najväčšie prednosti matracov z peny patrí ich pružnosť a priedušnosť. Poďme sa spoločne pozrieť na 5 základných druhov a rozobrať si ich výhody, ktoré vás môžu taktiež osloviť.

1/ Pamäťová VISCO pena

Pamäťová pena v matracoch mení svoju tuhosť podľa váhy aj telesného tepla osoby, ktorá na nej práve leží. Akonáhle rozpozná vyššiu teplotu ľudského tela, tak zmäkne a prispôsobí sa jeho krivkám. Vďaka tomu je zaistená zdravá opora pre svaly aj chrbticu. Je vhodná aj ako prevencia preležanín, ktoré môžu vzniknúť u osôb, ktoré vyžadujú dlhší pobyt na lôžku. Veľkou výhodou je aj vhodnosť pre alergikov.

 9859-4_1-1-penova-matrace-dita-s-pametovou-penou-a-pevnym-stredem

2/ Bylinková BIOGREEN pena

U BIOGreen peny v matraci si môžete byť istí, že berie už pri výrobe ohľad na prírodné prostredie - využívajú sa obnoviteľné zdroje, ktoré nič neznečisťujú. Pena obsahuje esenciálne prírodné oleje, ktoré pochádzajú z orechov, vlny a ľanu. Sú prospešné pre vaše zdravie z viacerých dôvodov, ale medzi tie hlavné patria výborné regeneračné vlastnosti, antibakteriálne materiály a výborná mäkkosť.

9868_detska-penova-matrace-columbus-s-pevnym-stredem-a-bylinnou-penou-biogreen

 

3/ Studená HR pena

Prednosťou studenej HR peny oproti klasickým PUR penám je celkovo vyššia priedušnosť a elasticita. Skvele absorbuje telesné teplo, vzduch tak môže oveľa lepšie prestupovať v matraci - v lete vás pri spánku pena príjemne chladí, v zime naopak výborne zahreje. Je tvarovo stálejšie a oveľa dlhšie odoláva preležaniu.

 9511_detska-hrebenova-matrace-wave-ze-studene-hr-peny

4/ Klasická PUR pena

Patrí medzi lacnejšie varianty pien. Drží skvele tvar, avšak oproti studenej PUR pene sa rýchlejšie opotrebuje. Využitý polyuretán odchytáva telesné teplo a vracia ho späť, čím zaisťuje pohodlný spánok na teplej podložke po celý rok.

17702-1_benlemi-12-02

.
.
.
.